Nieuwsbericht
Nieuwe wet WABO
Eén omgevingsvergunning voor 25 vergunningen
Nieuwe wet (WABO) maakt vergunningaanvraag overzichtelijker en makkelijker
Wie wil bouwen of verbouwen, heeft nu nog te maken met verschillende vergunningen voor wonen, ruimte en milieu. Met elk hun eigen criteria, procedures, ambtelijke loketten, afhandelingtermijnen, leges en toezichthouders. Per 1 oktober 2010 komt daar verandering in met de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo). 25 vergunningen, waaronder de bouw-, kap- en milieuvergunning, worden dan samengevoegd in één omgevingsvergunning. Alle gemeenten zijn door het Rijk (VROM) verplicht de wet uit te voeren om de dienstverlening op het gebied van vergunningen te verbeteren.
Voordelen
Minder regels en procedures, snellere service en meer kwaliteit. Dat zijn de uitgangspunten van de omgevingsvergunning. Een omgevingsvergunning kan bij één loket worden aangevraagd en hiervoor gaat één procedure gelden waarop één besluit volgt. Ook komt er maar één bezwaar- en beroepsprocedure. Bovendien wordt met de omgevingsvergunning het vergunningsvrij bouwen verruimd. Voor veel bouwwerken is er dan geen bouwvergunning meer nodig. Een ander voordeel is, dat de vergunningaanvraag straks volledig vanuit huis of kantoor kan worden ingediend via een digitaal loket: www.omgevingsloket.nl. Het in veelvoud aanleveren van allerlei papieren, zoals bouwtekeningen, behoort daarmee tot het verleden. Op www.omgevingsloket.nl kan bovendien met de vergunningcheck bekeken worden of er überhaupt een vergunning nodig is en zo ja, welke informatie dan nodig is voor de aanvraag.
Wat betekent dit
Tot 1 oktober 2010 verandert er niets aan de aanvragen van een vergunning en de behandeling door de gemeente. Op de website van het Ministerie van VROM (www.vrom.nl) vindt u meer informatie over de nieuwe wet (WABO).


