Meepraten over beleid

De gemeente vindt het belangrijk dat de plannen die zij maakt, aansluiten bij de wensen en behoeften van de inwoners. Vraaggericht werken heet dat. De gemeente wil daarom de inwoners betrekken bij het beleid en de uitvoering hiervan. Hiervoor worden verschillende instrumenten ingezet:

  • Interactieve bijeenkomsten over de thema's op het gebied van welzijn en zorg
  • Convenant met belangen- en cliëntorganisaties
  • Klanttevredenheidsonderzoeken

Interactieve bijeenkomsten

Als de gemeente nieuw beleid maakt of bestaand beleid herziet, worden er vaak interactieve bijeenkomsten georganiseerd voor inwoners en betrokken organisaties. Tijdens deze bijeenkomsten wil de gemeente graag horen welke ideeën en wensen er leven. Deze worden vervolgens als bouwstenen voor het beleid gebruikt. Meestal wordt een bijeenkomst aangekondigd op de gemeentepagina van het Goirles Belang en worden inwoners en organisaties persoonlijk uitgenodigd.

Convenant met belangen- en cliëntorganisaties

In de gemeente Goirle zijn verschillende belangen- en cliëntorganisaties actief. Zij behartigen de belangen van ouderen, mensen met een beperking of kwetsbare doelgroepen in de samenleving. De gemeente heeft met hen een convenant (2.2 MB) opgesteld over de manier waarop de organisaties betrokken worden bij de beleidsvoorbereiding.

Het convenant is op 3 april 2007 ondertekend door:

  • Stuurgroep Opvang Vluchtelingen
  • Platform gehandicapten Goirle en Riel
  • Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) afdeling Goirle
  • Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) afdeling Riel
  • Ouderinitiatief Wonen in Goirle (WIG)
  • Gemeentebestuur

Het convenant is niet ondertekend door het Platform Minima Goirle. De participatie van dit platform is geregeld in de Verordening clientenparticipatie Wet werk en bijstand.

Klanttevredenheidsonderzoeken

De gemeente is verplicht om jaarlijks de tevredenheid voor inwoners op het gebied van maatschappelijke ondersteuning te onderzoeken.

De gemeente wil op termijn gaan werken met een digipanel, waarbij inwoners via Internet kunnen meepraten.