Wat houdt het plan in?
Er is uitgebreid onderzoek gedaan naar verschillende scenario’s. Het college kiest voor de meest uitgebreide optie en legt deze voor aan de raad. Het gebouw wordt helemaal opgeknapt. Er komen nieuwe installaties, het wordt beter toegankelijk en er is ruimte voor het Dorpsteam en de GGD. Hierbij wordt de U-vleugel behouden. De uitwerking van dit plan is in samenwerking met TenBrasWestinga, SCAG, bibliotheek, Dorpsteam en alle andere gebruikers van het CC Jan van Besouw.
“Ik ben er trots op dat we na jaren dít plan kunnen presenteren aan de raad. Door de fijne samenwerking met diverse partijen ligt er een plan dat weloverwogen én gedragen is. Samen willen we het gerenoveerde Jan van Besouw het sociaal-maatschappelijk en cultureel kloppend hart van Goirle maken. Een plek waar mensen elkaar kunnen blijven ontmoeten en hulp kunnen krijgen.”
- Wethouder Koos Krook
Kosten
De kosten voor het plan zijn ongeveer €9,9 miljoen. In de begroting voor 2026 is rekening gehouden met de verwerking van dit bedrag. Wanneer de raad op dit onderwerp akkoord gaat met de begroting, is het geld voor de renovatie beschikbaar.
Vervolgstappen
Bovengenoemd plan ligt in december op tafel van de gemeenteraad. Dan valt het definitieve besluit. Tot die tijd werken we de plannen nog verder uit zodat het gereed wordt voor realisatie.
In het bestuursprogramma ‘Samen werken aan de opbouw’ uit 2025 staat beschreven dat de U-vleugel van het CC Jan van Besouw behouden en verder ontwikkeld moet worden. Door te kiezen voor een volledige renovatie voldoen we aan deze opgave.