U kunt zelf aan de slag gaan met het verduurzamen van uw woning. Isoleren is daarbij een belangrijke eerste stap. Door uw woning te isoleren bespaart u energie én geld. Als gemeente stellen we daarom een subsidie van € 1.600 beschikbaar aan een groep inwoners uit Goirle en Riel. Daarnaast werken we samen met het Regionaal Energieloket (REL) en Energiecoöperatie Duurzaam Riel Goirle (DRG) om u te ondersteunen met advies aan huis en offertes.
Om voor de subsidie in aanmerking te komen moet u aan drie voorwaarden voldoen:
- U bent eigenaar én bewoner van uw woning
- Uw woning heeft energielabel D, E, F of G
- De WOZ-waarde van uw woning is lager dan € 487.000 (peildatum 1 januari 2022)
Gratis adviesgesprek en € 1.600 subsidie
Voldoet u aan de voorwaarden? Dan kunt u ook gebruikmaken van gratis advies door het Regionaal Energieloket over het isoleren van uw woning. U krijgt een gratis adviesgesprek aan huis met een energie-adviseur van het REL. Hierin adviseren zij u over welke isolatiemaatregelen u het beste kunt nemen en krijgt u een offerte van een betrouwbare aannemer. Het ondertekenen van deze offerte is natuurlijk niet verplicht. Daarnaast krijgt u € 1.600 subsidie voor het isoleren van uw woning. Dit vraagt u aan via de gemeente.
Wilt u liever zelf aan de slag of het isoleren uitbesteden aan een andere aannemer? Dan kunt u alsnog een gratis adviesgesprek aanvragen bij het REL én € 1.600 subsidie van de gemeente krijgen voor het isoleren van uw woning. Bent u al klaar met het isoleren van uw huis? En heeft u dit gedaan na 1 januari 2023 én voldoet u aan de voorwaarden? Ook dan kunt u de subsidie aanvragen.
Heeft u moeite met het betalen van uw energierekening?
We vinden het belangrijk dat iedereen zijn energierekening kan blijven betalen. Heeft u moeite met het betalen van uw energierekening? Misschien hebben we dan wel € 7.600 subsidie beschikbaar voor u. Neem contact op met de gemeente via info@goirle.nl of T (013) 5310 610 om te kijken of u aan deze voorwaarden voldoet. Het Regionaal Energieloket neemt de isolatie dan voor haar rekening en regelt met de gemeente dat de factuur betaald wordt. U hoeft in dat geval de kosten voor het isoleren dus niet voor te schieten.
Meer informatie
Wilt u meer weten over de subsidie of over de mogelijkheden vanuit het REL? Neem dan een kijkje op www.goirle.nl/isolatie. Hier vindt u meer informatie, kunt u de subsidie aanvragen en leest u meer over onze samenwerking met het REL. Daarnaast kunt u hier het antwoord vinden op veel gestelde vragen.
